רוטרי

מועדון רוטרי

פעילות למען הקהילה

פעילויות למען הקהילה

חוגגים עם מפונים

תושבים מהישובים שלומי, קריית שמונה וקיבוץ דן פונו לשלושה מלונות בחיפה. המועדון משתתף בתרומת ציוד, אירוח באתרים בחיפה והשתתפות בחגיגות חנוכה וט"ו בשבט. החגיות התקיימו בליווי גיטרה ושירה של מומי מעיריית חיפה ובהשתתפות ערה של חברים מהמועדון שניסו לשמח ולהעלות את המורל של המפונים.

קרא עוד ←

טקס לזכר חסידי אומות העולם

המועדון ממשיך את הליווי של הטקס השנתי לזכר חסידי אומות העולם שנערך בבי"ס בסמת החדש ב 26/1/2024. במיזם שותפים עיריית חיפה, בי"ס בסמת החדש, מועדון רוטרי מוריה וגופים נוספים.

קרא עוד ←

גיוס תרומות למען משפחות החטופים

המועדון, ביוזמת חברת המועדון עו"ד עדי ינון הפיק ומכר 100 סיכות ייחודיות לגיוס תרומות לתמיכה במשפחות החטופים. הסיכות נמכרו תמורת 100 שקל לסיכה וסה"כ התרומות שגויסו הגיע ל 10,000 ש"ח. כל הכבוד לעדי על היוזמה והדחיפה וללונגו על הסיוע הלוגיסטי בהפקת המיזם.

קרא עוד ←

מיזם הצלילה

מיזם הצלילה לילדים על הרצף ממשיך זו השנה ה-14. השנה התחדשה הפעילות בבריכת בי"ס לאו בק. מטרת המיזם היא להקנות לילדים על הרצף האוטיסטי מיומניות תקשורת ובטחון עצמי. גם השנה הפרוייקט מובל ע"י חברינו בני דנינו ועמוס ואן רלטה.

קרא עוד ←

חוג שחמט בבי"ס נירים

מיזם השחמט לתלמידי בתי ספר יסודיים ממשיך ומתרחב גם השנה. השנה הצטרף בי"ס נירים למיזם ופעילות השחמט החלה גם בבית הספר. תודה לטוביה שממשיך לקדם את המיזם ומלווה אותו מתחילתו.

קרא עוד ←

חוג שחמט בבי"ס אורים

מיזם השחמט לתלמידי בתי ספר יסודיים ממשיך גם השנה. ראוי לציון מיוחד החוג בבי"ס אורים שמטפל בילדים בעלי קשיים. תודה לטוביה על דחיפת חוג השחמט ולרון על הליווי ארוך השנים בשיתוף הפעולה עם בית הספר.

קרא עוד ←

שיפוט בחירת סרטון הסברה לארועי 7 באוקטובר​

בתאריך 25/12/2023 נערכה בבי"ס בסמת החדש תחרות של עיצוב סרטוני הסברה (קליפים) שנערכו ע"י כלל תלמידי כיתות ט בבית הספר. בתחרות הוצגו כ 25 סרטונים מגוונים שמנסים להעביר מסר בנושא אירועי ה 7 באוקטובר. הסרטונים היו בעלי אופי שונה וגם באיכויות שונות. במסגרת שיתוף הפעולה בין בית הספר ובין המועדון התבקשנו לקחת על עצמנו את ועדת השיפוט.

קרא עוד ←

פתיחת מיזם "מבוא ליזמות" לשנת 2023-24

בתאריך 25/10/2022 נפתחה השנה השניה של מיזם "מבוא ליזמות" בביה"ס התיכוני בסמת החדש. מובילי התוכנית הם לילך קרן גרופר – מנחת החדשנות בביה"ס ויובל פרומקין חבר המועדון. הצלחת המיזם נובעת מהתמיכה והמעורבות העמוקה של הנהלת בית הספר ושל מיכל דביר מהמועדון. אנו מאחלים למיזם הצלחה לפחות כמו בשנה הקודמת.

קרא עוד ←

התנדבות לעבודה חקלאית

ב 30.10 קבוצה של 5 חברים מהמועדון וחבר נוסף ממועדון הוד הכרמל התנדבו לעזרה בחממות התותים במושב אחיטוב. עבדנו כ 4 שעות בדילול צמחי התות. החקלאי היה מאוד מרוצה מההתנדבות שלנו.

קרא עוד ←

טוניר קטרגל לזכר חסידי אומות העולם

בתאריך 24/10/2022 נערך טורניר קטרגל לזכר חסידיאומות העולם הקבורים בחיפה. הטורניר אורגן בשיתוף פעולה של מספר גופים ומחלקות בעיריית חיפה והשתתפו בו ארבע קבוצות ילדים מבתי הספר דגניה, הריאלי, נופים ומועדון בית יציב. הטורניר התנהל באוירה מהנה וספורטיבית לחלוטין. לאחר סדרה של משחקים ערים ורבי שערים, קבוצת ביה"ס נופים זכתה במקום הראשון ובגביע הנודד.

קרא עוד ←

פתיחת מיזם "מבוא ליזמות" לשנת 2022-23

בתאריך 25/10/2022 נפתחה השנה השניה של מיזם "מבוא ליזמות" בביה"ס התיכוני בסמת החדש. מובילי התוכנית הם לילך קרן גרופר – מנחת החדשנות בביה"ס ויובל פרומקין חבר המועדון. הצלחת המיזם נובעת מהתמיכה והמעורבות העמוקה של הנהלת בית הספר ושל מיכל דביר מהמועדון. אנו מאחלים למיזם הצלחה לפחות כמו בשנה הקודמת.

קרא עוד ←

טקס פתיחת מיזם השחמט לשנת 2022-23

בתאריך 25/10/2022 נערך טקס לפתיחת שנת פעילות נוספת בחוגי השחמט ביוזמת והובלת חברי המועדון. השנה הצטרף לבית הספר ע"ש דוד בן גוריון בית ספר נוסף שגם בו יתנהל חוג שחמט. הטקס המכובד נערך במועדון השחמט בנשר ובנוסף לברכות ולאיחולים המדריך רם בנט הדגים משחק של אלופי שחמט וקבוצה של ילדיםת בינהם בוגרי השנה הראשונה קיימו משחקי שחמט בהנאה רבה.

קרא עוד ←

טקס פתיחת המרכז המחודש למחלות ריאה

בתאריך 29/9/2022 נערך טקס לפתיחת המרכז המחודש של המרכז למחלות ריאה של הכללית במבנה בבעלות ובניהול "הליגה למלחמה בשחפת ובמחלות ריאה". בטקס השתתפו בין השאר, המנהל של מחוז חיפה והצפון בכללית, מנהל בית החולים כרמל, מנהל המרפאה פרופ' יוחאי אדיר ויו"ר הליגה למלחמה בשחפת ומחלות ריאה, חבר המועדון יצחק שמיר. בנוסף השתתפו בכירי המחוז, עובדי המרפאה ומספר חברי מועדון הרוטרי "מוריה חיפה".

קרא עוד ←

סיום שנה בחוג השחמט בביה"ס ע"ש דוד בן גוריון

חוג השחמט בבי"ס ע"ש דוד בן גוריון סיים את פעילות השנה בטקס מרשים במועדון השחמט חיפה-נשר בהשתתפות ר' עיריית נשר, התלמידים, צוות המועדון והמדריך רם בנט, מנהלת בית הספר איריס כהן דור, חברי מועדון מוריה ונשיאי מועדוני נשר וסטלה מאריס.

קרא עוד ←

סיום מחזור שלישי של מיזם "מחלום למציאות"

המחזור השלישי של קורס חשיפה ליזמות בביה"ס בסמת החדש (כתה ט3) הסתיים. טקס הסיום נערך במרכז החדשנות והיזמות של הטכניון t-hub. לאחר ברכות ןחלוקת תעודות הוקרה לשותפינו במיזם נערכה הרצאה של יזמית צעירה ולאחריה התלמידים הציגו את עבודות הגמר.

קרא עוד ←

ערב מלגות גליל מערבי

ערב המלגות לסטודנטים מצטיינים באקדמית גליל מערבי נערך השנה ב 22/5 על הגג של מכללת תלתן. הוענקו 17 מלגות בטקס מרשים בהשתתפות הנגיד הנבחר מר דני גלבוע, נשיא האקדמית פרופ' ניסים בן דוד, דיקנית הסטודנטים הגב' רונית מור, הנהלת וחברי המועדון חברי סגל וסטודנטים.

הטקס היה מרגש והתנהל בצורה נעימה ומכובדת, למעט הרוח שנשבה מעט בעוצמה…

קרא עוד ←

הענקת מלגות באוניברסיטת חיפה

כמידי שנה מועדון מוריה העניק מלגות לימודים לסטודנטים מצטיינים (במקרה זה, סטודנטיות) מהחוג לציויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה. הקשר עם החוג לציויליזציות ימיות נמשך כבר שנים רבות ונוסד סביב החסות והתמיכה שהחוג מעניק למיזם הצלילה עם ילדים אוטיסטים.

בנוסף לסטודנטיות מהחוג, המועדון העניק מלגת לימודים לאסיר משוחרר משתקם.

תעודת הוקרה הוענקה למר גבי וינר שתורם מזמנו וממרצו ומתנדב באופן פעיל במיזם הצלילה.

קרא עוד ←

מפגש פסח עם מתנדבי מיזם "תן חיוך"

לקראת חג הפסח מתנדבי מיזם "תן חיוך" למען קשישים בקהילה הוזמנו למפגש עם עמותת "פסגות כרמל" בהשתתפות יו"ר העמותה מר בני זוסמן (חבר כבוד וממיסדי מועדון מוריה) וצוות מועדון העמותה. המפגש קידם את הקשר בין מתנדבי המיזם ובין העמותה, ובמהלכו המתנדבים שנכחו סיפרו על הקשר עם הקשישים איתם הם נפגשים.

תודה לברוך על ריכוז המיזם מאז היווסדו.

קרא עוד ←

הנואם הצעיר 2022

המועדון המשיך גם השנה במסורת ההשתתפות במיזם הארצי של הנואם הצעיר. השנה המיזם התקיים בבית הספר "אילנות" בהדרכת חברת מועדון הרוטראקם והנשיאה הנבחרת מאי טל. בתחרות הבית ספרית השתתפו 5 תלמידות שנאמו בפני תלמידי כיתות ו' . הנאומים היו מעניינים ומרשימים והתלמידה המצטיינת היתה תמר. תמר השתתפה בתחרות האשכולית והגיעה למקום השני באשכול.

קרא עוד ←

תמיכה במרפאת "ואהבת"

במסגרת התמיכה במרפאת "ואהבת" לחסרי מעמד, המועדון רכש למרפאה מכשיר מתקדם למדידת חום וסטורציה. בנוסף, שולה בר-אל אשתו של חבר המועדון נ"ל קובי בר-אל מתנדבת בהתמדה ובמסירות רבה בפעילות האדמניסטרטיבית של המרפאה.

קרא עוד ←

סיום מחזור שני של מיזם "מחלום למציאות"

מיזם "מחלום למציאות" פועל בבית ספר בסמת החדש בשיתוף פעולה בין מועדון הרוטרי מוריה חיפה, בית הספר בסמת החדש ןמרכז החדשנות של הטכניון t-hub. ב 20/2/2022 הסתיים המחזור השני של קורס היזמות בטקס מרשים שכלל ברכות והצגת עבודות גמר של התלמידים.

קרא עוד ←

סיום מחזור ראשון של מיזם "מחלום למציאות"

מיזם "מחלום למציאות" פועל בבית ספר בסמת החדש בשיתוף פעולה בין מועדון הרוטרי מוריה חיפה, בית הספר בסמת החדש ןמרכז החדשנות של הטכניון t-hub. שיתוף פעולה זה הוביל לקורס יזמות לתלמידי כיתות ט' שכלל הרצאות בנושא יזמות, מפגשים עם מרכז היזמות של עיריית חיפה ויזמים שונים וכן תרגילים מרתקים שלימדו את התלמידים מהי חשיבה יצירתית ועבודת צוות.

קרא עוד ←

גינה קהילתית בקריית אליעזר

המשך מיזם "תן כבוד" בשיתוף עם המרכז להתערבות גלובלית בטכניון נוצר שיתוף פעולה עם קהילת קריית אליעזר. בשכונה זו נבנתה גינה קהילתית בבית ספר יסודי הנותנת שלוב בין הילדים לקשישים בשכונה לשיפור איכות החיים של התושבים.

קרא עוד ←

מבוא ליזמות בי"ס בסמ"ת החדש חיפה

אנו גאים לבשר כי יצא לדרכו קורס מבוא ליזמות לכיתות ט' בבי"ס בסמת החדש בחיפה.הקורס הינו פרוייקט משותף לבית הספר ,למרכז החדשנות והמצויינות בטכניון ולמועדון רוטרי מוריה חיפה.במסע הזה יטלו חלק אנשי המועדון אשר יתרמו לחיבור המיזם עם אנשים מובילים-יזמים ואנשי מקצוע בתחום החדשנות אשר יעזרו להנגשת הנושא לבני הנוער המוכשריםו זאת באמצעות הרצאות, סדנאות עבודה בצוות וביקור בחממה.נשאו דברי פתיחה-יובל פרומקין מנהל הפרוייקט מטעם המועדון ונשיא המועדון-דר" מיכה מזרח.

עוד בצוות היגוי וניהול הפרוייקט-סיגלית קורן ממרכז היזמות והחדשנות בטכניון,מיכל דביר ראש אפיק הקהילה במועדון רוטרי מוריה חיפה,לילך גרופר-רכזת תחום חדשנות בבסמת החדש שגם מנחה פרונטלית את הקורס ואבי זיגלר מנכ"ל בסמת החדש

קרא עוד ←

מפגש ראש השנה תשפ"ב – מיזם "תן חיוך"

לקראת ראש השנה תשפ"ב נערך מפגש חגיגי בין חברי המועדון המשתתפים במיזם ובין נציגי עמותת "פסגות כרמל". במפגש השתתפו מר בני זוסמן יו"ר עמותת "פסגות כרמל" וממיסדי מועדוננו, בת שבע וייס מנהלת מרכז היום וחגית העובדת הסוציאלית. מהמועדון השתתפו חלק מהחברים שלוקחים חלק במיזם בהובלתו של חברנו ברוך ברגמן. במהלך המפגש חברים סיפרו על הקשר עם הקשישים עמם הם נפגשים.

קרא עוד ←

חלוקת מלגות לסטודנטים במכללת הגליל המערבי

מועדון מוריה-חיפה חילק מלגות ל 16 סטודנטים מצטיינים בחוגים לקרימינולוגיה ולחינוך במכללת הגליל המערבי. הקשר בין המועדון ובין מכללת הגליל המערבי נמשך כבר 17 שנים. הטקס המרשים התקיים במלון קולוני בנוף המרהיב של הכרמל בהשתתפות נשיא המכללה פרופ' בן דוד ודיקנית הסטודנטים רונית מור.

קרא עוד ←

ביקור במכון להכשרה ימית, מלגות לחוג לציוויליזציות ימיות ומלגות לאסירים

המועדון קיים אחר צהריים מגוון בעכו. התחלנו את הסיור בביקור בסימולטור המשוכלל במכון להכשרה ימית באדיבות חברתנו ליאורה. ראינו סימולציה מורכבת של ניהוג ספינה בנמל חיפה החדש עם מגוון של אפקטים ושינויי תנאים. על ההגה היה קצין חיל הים לשעבר חברנו טוביה.

המשכנו את הסיור במתקן של החוג לצילוויליזציות ימיות בהענקת מלגות לשני סטודנטים מצטיינים לתואר שני. בהמשך הוענקו מלגות לשני אסירים משוחררים אשר משתקמים ולומדים במוסדות להשכלה גבוהה. סיימנו את הביקור במסעדת חומוס של חמודי בעכו.

קרא עוד ←

תרומת מכשיר אולטרסאונד למרפאה לחסרי מעמד

מועדון רוטרי מוריה בהובלה אישית של נשיא המועדון ירון צחר הביא לתרומת מכשיר אולטרסאונד מתקדם למרפאה לחסרי מעמד בחיפה – עמותת "ואהבת". המכשיר שנתרם ע"י חברת GE מעמיד לרשות המרפאה יכולות חדשות וחשובות לבדוקות אולטרסאונד ובמיוחד בתחום הטיפול בנשים.

קרא עוד ←

מיזם "תן חיוך" – מפגש פסח

בתאריך 16/3/2021 התקיים מפגש מתנדבי המועדון עם נ"ל בני זוסמן יו"ר ארגון פסגות כרמל, עם בת שבע מנהלת המרכז הקהילתי של הארגון ועם חגית העו"ס של המרכז. במפגש המרגש שנערך לרגל חג הפסח שיבחו בני ונציגות הארגון את פעילות המתנדבים ותרומתם לקשישים עמם הם נפגשים.

קרא עוד ←

תרומת מחשבים לילדים נזקקים

מועדון רוטרי מוריה – חיפה תרם מחשבים, צגים ומדפסות ליוזמה הלאומית "מתחשבים" של הפורום הכלכלי חברתי, בחסותו של נשיא המדינה. זוהי יוזמה לצמצצום הפער הדיגיטלי, לאיסוף, השמשה וחלוקה של מחשבים, לילדים בגיל החינוך, שאין ברשותם מחשב.

קרא עוד ←

השקת פרוייקט "שח-בג"

מועדון רוטרי מוריה יזם בשיתוף עם מנהלת בית הספר "בן -גוריון" פרויקט ללימוד משחק השחמט לתלמידי כיתות ד-ו.
בהצלחה לתלמידים הנפלאים ולכל מי שעוסק במיזם הנפלא הזה!

קרא עוד ←

הענקת מלגות לסטודנטים מצטיינים בחוג לציוויליזציות ימיות

בתאריך 26/07/2020 העניק המועדון מלגות לשני סטודנטים מצטיינים בחוג לציווילזציות ימיות באוניברסיטת חיפה. בגלל מגפת הקורונה הטכס התקיים במתכונת מצומצמת בהשתתפות נשיא המועדון ירון צחר, הנשיא הקודם שמוליק גולן ונ"ל בני דנינו שמוביל את המיזם כבר עשר שנים.

קרא עוד ←

הענקת מלגות לרכזות מיזם הקשישים בפקולטה לרפואה

בבפגישת המועדון בתאריך 14/06/2020 העניק המועדון מלגות לשתי רכזות מיזם הקשישים (המשך של מיזם תן כבוד) בפקולטה לרפואה של הטכניון. לחלוקת המלגות קדמה הרצאה של פרופ' רות מרגלית על מגוון הפעילויות למען הקהילה שהונהגו השנה בפקולטה לרפואה כחינוך הסטודנטים לרפואה לחמלה ולראייה חברתית.

קרא עוד ←

הענקת מלגות לסטודנטים מצטיינים במכללת הגליל המערבי​

בתאריך 08/06/2020 קיים המועדון יחד עם נציגי מכללת הגליל המערבי את טקס הענקת המלגות לסטודנטים מצטיינים מהחוג לקרימינולוגיה ומהחוג לחינוך. הטקס התקיים מול הנוף המרהיב של חיפה על הגג של מלון קולוני תוך השתדלות לעמוד במגבלות הנובעות ממגפת הקורונה.

קרא עוד ←

הנואם הצעיר 2019-20

בתחרות הנואם הצעיר בבי"ס רוממה נערכה בחסות מועדון רוטרי מוריה בתאריך 30/1/2020. הארוע בהשתתפות הכיתות הגבוהות של בית הספר היה מרשים ושלושת הפיינליסטים נסעו נאומים משכנעים.

קרא עוד ←

סיום שנת 2019 בבי"ס אורים

בתאריך 17/6/2019 נערך טכס סיום השנה בבי"ס אורים לילדים בעלי רקע משפחתי קשה. המועדון משתתף ותומך בפעילות הנפלאה של ביה"ס מזה מספר שנים. השנה התמיכה התבטאה במימון שעורי הפיסיקה היחודיים ומימון האוטובוס לטיול השנתי.

קרא עוד ←

מיזם שעור אחר

חברי מועדון רוטרי מוריה משתתפים בפרוייקט שעור אחר בבי"ס בסמ"ת בחיפה. השנה העבירו 6 מחברי המועדון שעורים מרגשים בנושאי מנהיגות, מודעות וגיבוש שונים.

קרא עוד ←

חלוקת מלגות בחוג לציוויליזציות ימיות באוניברסיטת חיפה 2018

ב 16.7.2018 המועדון העניק מלגות ל 3 סטודנטים מצטיינים בלימודי מוסמכים בחוג לציבילזציות ימיות באוניברסיטת חיפה. הסטודנטים תרמו כמדריכי צלילה במיזם הצלילה לילדים אוטיסטים שנעשה בשיתוף עם החוג בבריכות השחיה של בי"ס לאו בק ובי"ס הראלי בחיפה, עבור תלמידי בי"ס לתלמידים אוטיסטים בביה"ס החורשה

קרא עוד ←

מסיבת סיום שנה 2018 בבי"ס אורים

גם השנה נמשכה תמיכת המועדון בבי"ס אורים, באמצעות קרן אסתי לנדנברג. השנה התמיכה התבטאה במימון לימודי הפיזיקה מעוררי ההשראה. חברי המועדון הוזמנו למסיבת סיום השנה שנערכה ב 18.6.2018 וחברנו נ"ל רון לנדנברג קיבל את תודות הנהלת ביה"ס.

קרא עוד ←

סיום שנה בבי"ס מפתן 2018

בתאריך 11.6.2018 התקיים נשף סיום של קורס הספרות בבי"ס מפתן לילדים בחינוך המקצועי. המועדון העניק לימודי נהיגה לתלמידים המצטיינים בלימודים ובעשייה חברתית.

קרא עוד ←

טקס חלוקת תעודות במיזם "תן כבוד" 2018

בטקס חולקו תעודות הוקרה לשתי סטודנטיות מהחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה שהשתתפו במיזם "תן כבוד" לבדיקות רפואיות שוטפות לקשישים. שתי הסטודנטיות קיבלו מלגות לימודים עבור תרומתן.
את התעודות העניקו שמוליק גולן כראש אפיק הקהילה ורון לנדנברג כראש קרנות המלגות של המועדון.

קרא עוד ←

חלוקת מלגות לחיילים משוחררים בשנת 2017-18

טקס חלוקת מלגות לחיילים בודדים נערך במועדון בתאריך 4.3.2018​. הוענקו מלגות לחייל וחיילת משוחררים שמתגוררים בבית "גג לחייל המשוחרר".

תודה לחברנו אליק גרץ שפעיל בסיוע לחיילים משוחררים במסגרת עמותת "גג לחייל המשוחרר". בנוסף לחיילים הבודדים השתתפו אם ואב הבית של ה"גג לחייל המשוחרר".

קרא עוד ←

תחרות הנואם הצעיר 2018

תחרות הבית ספרית התקיימה כמתוכנן היום 9/2/18 בבוקר בבי"ס אלון. רמת הנואמים הצעירים הייתה גבוהה.

חבר השופטים בחר לאחר דיון מעמיק את תאיה ליסיצין המקסימה
תודה מיוחדת לאור ברוקמן המדריכה על הכנה מעולה.

קרא עוד ←

חנוכת אולם שיקום במרפאה למחלות ריאה

המרפאה למחלות ריאה והמרכז הארצי לשחפת חנכו אולם שיקום שנתרם על ידי הליגה למלחמה בשחפת ותרומה נדיבה של חברנו יוסי מנציק. הנהלת העמותה מורכבת מחברי מועדון רוטרי מוריה המובילים את הטיפול במרכז הרפואי הזה משנת 2003.

קרא עוד ←

הוקרה לצופי האש 2017

כעובדים המצטיינים לשנת 2017 בחר המועדון להוקיר את השתתפותם של צופי האש בכיבוי השרפה הגדולה בחיפה. המועדון נטע עצים לכבוד לוחמי האש הצעירים והעניק להם את התעודות במפגש משותף בתחנת כיבוי האש ליד גשר פז.

קרא עוד ←
סגירת תפריט